Anasayfa / Hakkımızda / Ali ATAMAN

Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

Günümüzde etkili bir eğitim vermek istiyorsanız her şeyden önce öğrencinin ilgisini çekmek ve bunun sürekliliğini sağlamak zorundasınız. Bunu yapabilmenin yolu, çağın bütün yeniliklerine açık olmaktan geçer. Seçkin bir öğretmen kadrosu, uzman yöneticiler ve her türlü ihtiyacı karşılayabilecek son teknolojiyle donatılmış modern derslikler ve binalar eğitimde amaca ulaşmanın vazgeçilmez unsurudur.

Diltaş Eğitim Kurumları dünyadaki hızlı değişime ve gelişime ayak uydurabilmek için elindeki imkânları sonuna kadar kullanmış ve bunda da başarılı olmuştur. Dar çerçeveler içine oturtulmuş klasik anlayışı çoktan bir kenara bırakmış; öğrenci merkezli çağdaş bir anlayışla eğitim felsefesini yeniden yapılandırmıştır. Diltaş, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı eğitim anlayışıyla, konusunda deneyimli öğretmen ve uzman idarecileriyle eğitim öğretimin yanı sıra kültür, sanat, spor gibi pek çok alanda sayısız başarılara imza atmıştır. Dört modern binaya sahip olan Diltaş eğitim hizmetlerini önümüzdeki yıllarda üniversitesiyle birlikte büyük bir kampüs alanında sürdürmeyi hedeflemiştir.

Eğitim kurumları da diğer bütün kurumlar gibi üretmek zorundadır. Ancak eğitimin doğası gereği verimlilik unsurlarını mal üreten kurumlar kadar açıklıkla ortaya koyamaz. Eğitimde üretimin kalitesi, eğitim sürecinin sonunda öğrencinin bir diğer eğitim kademesine geçerken gösterdiği performans ve hayata atıldıktan sonra göstereceği başarısıyla ölçülür.

Diltaş Eğitim Kurumları kuruluşundan beri OGES ve ÖSYS’de aldığı sonuçlarla bu alanlarda başarısını defalarca ortaya koymuştur. Diltaş Liseleri mezunlarımız, kurumumuzun iftihar vesilesidir.

Diltaş, sadece bulunduğu bölgeyi, Türkiye’yi değil, bütün dünyayı kucaklama bilinciyle yeni atılımlar gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bugün gelinen noktada elde ettiğimiz kazanımlarla saygıdeğer Türk halkının gönlünde hak ettiğimiz yeri aldığımıza inanıyoruz. “Yaptığın işin çokluğu ve büyüklüğü senin değerini gösterir. Sen de bunun farkında isen yapılan iş daha da güzel olur.” anlayışından hareketle Atatürk’ün; “İlim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişmesini kavramak ve izlemek şarttır.” sözüne bağlı kalarak velilerimizden aldığımız güçle, inançla ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.

Yerleşke Adres ve İletişim Bilgileri

Meram Diltaş İlkokulu ve Ortaokulu
Alavardı Mahallesi Yaman Sokak No: 14
42090 Meram/KONYA
Selçuklu Diltaş İlkokulu ve Ortaokulu
Işıklar Mahallesi Vedat Sokak No: 1
42110 Selçuklu/KONYA
Diltaş 40. Yıl İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi
Buhara Mahallesi Rüzgar Sokak No:26
42070 Selçuklu/KONYA
Meram Diltaş Anadolu Lisesi
Yaka Mahallesi Sungur Sokak No:8
42090 Meram/KONYA
 444 6 335