Diltaş Eğitim Kurumları

“Eğitimde Önder”

TARİHÇEMİZ
1980 yılında İnceminare Müzesinin hemen yanında dil kursu olarak küçük bir binada açılan Diltaş, 1984 yılından itibaren üniversite hazırlık kurslarına başlamış, o dönem sayısız öğrenciye üniversite kapısını açarak kendini kanıtlamıştır.
Başarılarıyla Konya’da ve Türkiye’de ismini duyurmaya başlayan Diltaş, 1987 yılından itibaren eğitim sektöründeki faaliyetlerine Özel Diltaş Lisesiyle devam etmiştir.

Eğitime yön veren ciddi adımlarıyla ve çalışmalarıyla büyük işlere imza atan Diltaş, 1993 yılından itibaren Selçuklu ilçesi Fatih Işıklar semtinde kendine ait binasına taşınarak burada Diltaş İlköğretim Okulunu da açmıştır. Yoğun ilgi ve artan talebe cevap vermek adına 2003 yılında Meram ilçesi Yaka semtinde Sosyal Tesisleri de bünyesinde barındıran ikinci binasını, 2007 yılında yine aynı bölgede Diltaş Anadolu Lisesini açarak eğitimdeki gücüne güç katmıştır.
İlkelerinden taviz vermeden tüm öğrencilerini kucaklayarak sevgi, ilgi ve sabırla nice vatansever evlat yetiştirmeye devam eden Diltaş, Konya halkının teveccühüne layık olmak için 2018 yılında dördüncü binasını Selçuklu İlçesi Buhara Mahallesi'nde hizmete açmıştır.
İlklerin kurumu olan Diltaş, bugün yeni yatırımlarıyla Türkiyemizin “Eğitimde Önder”i olmaya devam etmektedir.