Diltaş Eğitim Kurumları

“Eğitimde Önder”

GÜNCEL HABERLER

Diltaş Cumhuriyet Çınarı Toprakla Buluştu
30 Ekim 2019 Çarşamba

  "...Ve o çınar ki gün gelip asırlar geçecek, köklerini artık toprak gizleyemeyecek. Tıpkı Cumhuriyet gibi her kuşağı taze yapraklarıyla karşılayıp kökleriyle uğurlayan, dalları ile üzerimize kol kanat geren, görkemli ama mütevazı, bilge ama suskun, sabırlı, ulu bir ağaç..."

            1980 yılında Konya’da yabancı dil kursu olarak kurulan, 2019 Ekim ayı itibariyle Konya merkezde dört ayrı eğitim binasında 2532 öğrenci ve 215 kadrolu öğretmeni bulunan Diltaş Eğitim Kurumları eğitimde 40. Yılını kutluyor. Diltaşlılar kurumun 40. Yılı, Cumhuriyet’imizin ise 96. Yılı vesilesiyle Türkiye’mizin 80 ilinden 80 okulla irtibat kurarak “Türkiye toprağı Diltaş’ta buluşuyor!” sloganıyla harekete geçti ve yaklaşık 2 ay süren hummalı bir çalışma sergiledi. 2018 yılında hizmete açılan Diltaş 40. Yıl Kampüsü’nde 25 Ekim 2019 Cuma günü gerçekleştirilen törenle, 80 ilden gelen toprakla can bulan “Diltaş Cumhuriyet Çınarı” toprağına kavuşarak can suyunu aldı.

            Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa KETENCİ etkinlik için ülkemizin dört bir yanından Diltaş’a koşulsuz destek veren tüm eğitimcilere ve kıymetli öğrencilere ayrı ayrı teşekkür etti. Ketenci, bu eşsiz etkinlikle birlikte Diltaş Cumhuriyet Çınarı’nın Türk milleti gibi köklü, Cumhuriyet’imiz gibi sonsuz ömürlü olmasını dileyerek ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

« Geri Dön